Tipy pro úspěšný pracovní pohovor od portálu MyJobsi.cz

Pracovní pohovor je pro většinu lidí zdrojem poměrně intenzivního stresu. Jsme dnes méně zvyklí jednat s lidmi tváří v tvář a navíc máme pocit, že nás tam někdo určitě bude zkoušet a grilovat. Tato očekávání však mohou často být zcela mylná a veškerá nervozita zbytečná. Proto se před pracovním pohovorem zkuste soustředit na to, co můžete ovlivnit:

  1. Mentální nastavení

Zkuste jít na pohovor s tím, že jdete ukázat, co umíte, jací jste, a také zjistit, zda jste se zaměstnavatelem kompatibilní. Černé a znepokojivé scénáře raději zaplašte, protože ve výsledku nemohou prospět žádné ze stran.


Váš úspěch u pohovoru i dobrý pocit podpoří také kvalitní značkové oblečení.


Příprava

Prostudujte si web zaměstnavatele, vygooglete si ho, přečtěte si o oboru, ve kterém působí, pokud jej až tak dobře neznáte. Zkuste si srovnat v hlavě představení své osoby, svou vizi budoucnosti a představu o budoucí práci – inzerce práce zdarma. A také důvody, proč jste reagovali právě na tuto nabídku práce.

  1. Vaše pohoda

Fyzická i duševní pohoda vyplývá mimo jiné z naplnění základních potřeb. Před pohovorem se zkuste vyspat, dobře nasnídat, pít dostatek vody a co nejvíce se zklidnit. A zajistěte, abyste na místo dorazili přibližně o 15 minut dříve, dostanete tak příležitost se trošku vydýchat a rozkoukat.

  1. Vizuální dojem

Promyslete dobře svůj outfit, líčení, parfém, účes a všechny další detaily. Pro různá pracovní prostředí se hodí různé styly – co vám odpustí malá kavárna, to již nemusí projít v prostředí velké společnosti. Naopak v menším a uvolněnějším kolektivu budete působit podivně v drahém obleku či kostýmku.

  1. Zdvořilost a míra nadšení

Základem je projev vděku a radosti, že na pohovoru vůbec můžete být – tedy přirozený úsměv. Dále neuškodí chovat se na úrovni, znát základy etikety a také třeba řeč těla, která i podvědomě může prozradit mnohé. Buďte uctiví, ale neponižujte a neshazujte svou osobu a své kvality.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram