Je spousta nemocí, o kterých nemáme ani ponětí, dokud se s nimi my nebo naši blízcí osobně nesetkáme. K takovým patří i helicobacter pylori, infekce, kterou spousta lidí trpí, ale mnozí o ní ani neví.
Bakterie kolonizující žaludeční sliznici
V případě, že vás pobolívá často žaludek, trpíte nevolnostmi, tíží vás nadýmání a pocit plnosti, pak byste si určitě měli zajít nechat udělat vyšetření na infekci helicobacter pylori. Stejně tak si můžete koupit test, díky kterému lze doma zjistit, zda vaše tělo bakterie „okupuje“. Nabízí jej např. známý MasticLife. Dokonce jej zde k některým produktům získáte zdarma.
Bakterie se zabydlí v žaludeční sliznici, přesněji v povrchových vrstvách sliznice žaludku a dvanáctníku. Je velmi přizpůsobivá, velmi rychle a dobře se adaptuje na kyselé, nepříznivé prostředí pro bakterie. Dokonce si umí vytvářet zásaditý amoniak, aby v žaludku přežila.
Kdy byla helikobakter popsána?
Bakterie je relativně nováčkem v medicíně, byla totiž popsána „až“ roku 1982 australskými vědci Warrene a Marshallem. Ti poukázali na to, že se tato bakterie velmi často nachází u pacientů vředovými chorobami žaludku a dvanáctníku.
Jde o jednu z nejrozšířenějších infekcí, dle statistik jí trpí až 50 % populace. Většina nemocných ale netuší, že ji má, protože počáteční příznaky jsou lehce zaměnitelné s běžnými trávicími potížemi.
Infekci je nutné správně léčit
Bakteriální infekce žaludku a dvanáctníku, které způsobila Helicobacter pylori, je nutné správně léčit. Může totiž vést až v chronický zánět, nebo v rakovinu žaludku. Dle zjištění způsobuje hlavně žaludeční vředy a považuje se za hlavní příčinu žaludečního karcinomu.
Nemoc se přenáší orálně-orálně i fekálně-orálně. Lze se tedy nakazit slinami nemocného člověka, např. při líbání, při použití společného příboru atd., ale i při špatné hygieně. Lze ale účinně bojovat antibiotiky, nebo šetrnější formou, a to produkty MasticLife. Kompletní informace o bakterii i možnostech léčby najdete na masticlife.cz.