Další problém Tesly. Její auta z ničeho nic bezdůvodně zastavují

Přestože automobilka Tesla kolem sebe dokázala vytvořit doslova kult, pravdou je, že s kvalitou má neustále velké problémy a potvrzuje to v průzkumech i poměrně velká nespokojenost majitelů s některými jejími modely.

Jen pro zajímavost – před přibližně dvěma týdny jsme psali o nové, v pořadí již 11 svolávací akci Tesly v letošním roce. Ta se týká nových aut vyrobených v letech 2021 a 2022. Zasáhne všechny modely – od Tesly 3 a Y až po luxusní, nedávno modernizované, Tesly S a X. Problémem je podle amerického úřadu pro bezpečnost silničního provozu NHTSA přehřívání procesoru infotainmentu. Tato porucha může omezit funkčnost velké dotykové obrazovky. Americké úřady zmiňují nefunkčnost přenosu obrazu parkovací kamery či symbolů výstražných světel. Více jsme o této „svolávačce“ psali v níže uvedeném článku:

Aktuální problém se týká nečekaného a nebezpečného brzdění vozidel Tesla. Více než 750 vlastníků elektromobilů značky Tesla si totiž ve Spojených státech stěžovalo, že jejich vozidla na silnici náhle a bezdůvodně zastavují. Stalo se to v autech, která při řízení využívají částečně automatizovaný systém řízení (AutoPilot), píše agentura AP.

Americký národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) na své oficiální webstránce v pátek zveřejnil dopis, který poslal automobilce Tesla a žádá ji v něm o vyjádření. NHTSA začala vyšetřovat bezdůvodné brzdění modelů 3 a Y elektromobilů Tesla loni v únoru. Úřad v letech 2021–22 již prošetřil přibližně 416 000 automobilů, které měly zabudované prvky systému automatizovaného řízení, který jim umožňoval samovolně brzdit a přejíždět mezi jízdními pruhy.

„Stěžovatelé uvádějí, že auta začnou nečekaně prudce zpomalovat, což se opakuje i vícekrát v rámci jedné jízdy,“ uvádí NHTSA. Dodává, že řada řidičů těchto aut se obávala, že by do nich v podobném případě mohl někdo zezadu nabourat. Úřad NHTSA žádá Teslu o vysvětlení, zda auta zachytila ​​nějakou překážku a ptají se na počáteční, konečnou a brzdnou rychlost automobilů.

Podle agentury AP jde už o čtvrté oficiální vyšetřování automobilky Tesla za uplynulé tři roky. NHTSA kromě toho vyšetřuje nehody všech aut se zabudovaným systémem částečně automatizovaného systému řízení. Od roku 2016 došlo k 34 takovým nehodám, z toho 28 incidentů se týkalo elektromobilů značky Tesla.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram