Miami – tropický ráj plný přepychu

Představte si, že se ráno vzbudíte a za oknem se vám naskytne exotický výhled na oceán. Ování vás tropické teplo, zároveň se však budete nacházet v americké metropoli, která hraje všemi barvami, kulturami a nechybí zde ani chutě z celého světa. Kdo by netoužil po návštěvě Miami?

Nekonečné pláže, tropické slunce, vyhlášený noční život, pravá mexická či kubánská kuchyně a životní styl na nejvyšší úrovni. Přemýšlíte nad tím, co dělat v tomto městě? Přinášíme vám několik tipů na Miami.

Luxusní život se odehrává zejména za branami ostrůvku Star Island, na kterém žijí celebrity jako Oprah Winfrey, Julia Roberts či Harold Ford. I legendární Gianni Versace přesně věděl, proč si toto místo vybral za svůj přechodný domov.

Little Havana
Mezi jižní Floridou a Kubou se hledají rozdíly opravdu obtížně, a to zejména díky jejich vzájemné blízké poloze. Miami ukrývá krásnou čtvrť s názvem Little Havana (Malá Havana). Toto pojmenování si odneslo, jak jinak, po kubánském hlavním městě. Právě sem začali po revoluci, v roce 1959, masivně přicházet Kubánci, kteří nesouhlasili se zavedenou politikou. Nespokojení obyvatelé migrovali až do 90. let. Po městě se ozývá více španělštiny než angličtiny. Autentická káva, doutníky či salsa v doprovodu rytmické hudby z okolních restaurací probudí všechny vaše smysly. Není divu, že stezka slávy Calle Ocho vzdává hold osobnostem kubánské a latinskoamerické kultury. Nezapomeňte ani ochutnávku famózního jídla. Poté, co se usadíte v nejznámější kubánské restauraci Versailles, vás bude čekat nelehké rozhodnutí. Co dříve ochutnat? Dáte si Fufu con masitas nebo Marquitas con mojo? Pokud si nebudete umět vybrat, vsaďte na jistotu. Vyzkoušejte fantastický kubánský sendvič, který si vyskládáte na základě vlastních preferencí.

Miami Beach
Přepych na každém rohu
Milionářská čtvrť Coconut Grove vám opět připomene, že v Miami má přepych své místo. Malé, elegantní domečky, zasazené uprostřed tropické zeleně, stojí na nejdéle osídleném místě. Muzeum a zahrady Vizcaya jsou bývalou vilou a majetkem Jamese Deeringa. Přeneste se v čase do roku 1920 a zažijte zcela jiný pocit z moderního města. Přilehlé zahrady jsou ideální pro odpolední siestu. Biscayne Bay odděluje lokality Miami a Miami Beach. Právě tam se nachází několik uměle vytvořených ostrovů, které jsou sídlem celebrit. Už z dálky je vidět domy lemované jachtami. Vaši představu o Miami krásně ztvární známá a turisticky oblíbená pláž South Beach. Proslavily ji filmy, celebrity i astronomické ceny nemovitostí. Pokud byste si rádi jako suvenýr odnesli fotografii se známou osobností, právě na tomto místě se vaše šance zvyšují.

Restaurace pro každého
Zapamatujte si také termín „happy hour“. Takzvaná šťastná hodinka trvá od poledne až do osmé večer. Zvýhodněné ceny osvěžujících nápojů zaručí, že budete z barů a restaurací odcházet opravdu nadšeni. Toužíte po autentickém americkém zážitku ze stravování? Vyberte se do restaurace Big Pink. Doporučujeme ochutnat makarony se sýrem v kombinaci s kuřecími křidélky. Máte pocit, že se jedná o bizarní dvojici? Dejte jí šanci, neprohloupíte.

Pro milovníky stejků doporučujeme restauraci Texas de Brazil. Za zmínku také stojí noční klub Liv, který patří mezi ty nejlepší na světě. Máte chuť k netradičnímu odpočinku? Vydejte se na prohlídku Miami z nadzemního metra. Metromover jezdí přes centrum a čtvrť Brickell. Převede vás mezi výškovými budovami, najednou se ocitnete nad palmami a utiší se i ruch každodenního života.

Americký oběd ve skvělé restauraci
Dobré zprávy máme i pro milovníky umění. Na své mapě si vyznačte zastávku ArtDeco District. Před vaším objektivem bude pózovat 960 budov postavených v tomto stylu. Mezi nimi natrefíte i na dům, ve kterém žil a zemřel Gianni Versace. Jeho vila je v současnosti přeměněna na hotel s restaurací. Deset ložnic, jedenáct koupelen a také 16 metrů dlouhý bazén lemovaný 24karátovým zlatem. Interiér hotelu skrývá plno překvapení. Ne nadarmo se říká, že umění má nevyčíslitelnou hodnotu.

Pomalované uličky ve známé čtvrti
Hlavní město Floridy nabízí také rozmanité pouliční umění. Oblast Wynwood Walls se neustále rozšiřuje přímo pod širým nebem. Velkoplošná díla těch nejznámějších pouličních umělců z celého světa vám přiblíží život ovlivněný teplem, sluncem a hispánskou kulturou. Každoročně se zde koná také Wynwood festival umění, hudby, jídla a módy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram