Gravel kola jsou ideálním řešením pro skutečné fajnšmekry na dlouhé tratě

Pokud se rádi vydáváte na cyklo výlety s rodinou či jen tak sami, určitě už jste zaznamenali, že jsou stále populárnější gravel kola. Stejně jako cyklokrosová kola vypadají i gravel kola velmi podobně, jako silniční. Ovšem není tomu tak. Mají jinou geometrii rámu.

V čem vás gravel kola překvapí?

Gravel kola nejenže mají jinou geometrii rámu než silniční kolo, ale také nemají odpružení, mají širší řídítka a pláště jsou také silnější s výraznějším vzorkem. Rozdíl spatříte ale především tehdy, když protáhnete délku jízdy. Cyklokrosová kola jsem ideální např. pro závody a na krátkou akční jízdu v tempu, které udržujeme vysoké a svižné. Na rozdíl od toho je čím dál oblíbenější gravel kolo odolným univerzálním modelem skvělým i na několikadenní výlety. 

Lehké jízdní kolo se vám bude skvěle ovládat

Mnoho kvalitních gravel kol nabízí zavedený a spolehlivý obchod Bikero.cz. Ten vám doporučuje některé z lehkých gravelových kol s hliníkovým rámem a vidlicí, sadou Shimano a sportovní geometrií od značky ISAAC. Konkrétně jde o modely Hadron Xplore GRX600 nebo Hadron Xplore GRX 400. 

Výborně hodnoceným je i lehký karbonový gravel s agresivní geometrií Gravel+, technologií Micro Travel a řazením Sram Rival od BMC – UnReStricted ONE Speckle. 

Cena gravelových kol se aktuálně pohybuje v rozpětí od 23 000 Kč do 132 000 Kč. U Bikero.cz nakoupíte vždy jen kvalitní zboží, na které se můžete plně spolehnout. 

Pořiďte si vybavení, s nímž se vám na kole pojede lépe

Samozřejmě je dobré si kolo patřičně vybavit. Někdo zvolí nové pedály na kolo One Up Components, někdo nové sedlo či sedlovku, někomu přijde vhod nová sada cyklistického nářadí nebo třeba světla a odrazky, aby bylo kolo vidět i v šeru a tmě. 

Vše najdete na Bikero.cz a s výběrem nového kola nebo cyklo oblečení a příslušenství vám rádi a ochotně nezávisle poradí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram