Napomáhá zelená káva hubnutí?

Espresso tonic, našlehané flat white nebo filtrovaná káva ve V60. Různých druhů úprav, způsobů pražení i odrůd existuje nespočet. Slyšeli jste ale o zelené kávě? Pokud ne, pojďte to napravit. Kromě toho, že se jedná o specifický druh nápoje, který obsahuje řadu prospěšných látek, může pomoci i s hubnutím.

Kávu můžete pít na různé způsoby, stejně tak si ale můžete vybrat i specifické odrůdy nebo způsoby pražení. Právě zelená káva představuje nový trend, který přináší spoustu zdravotních benefitů.

Zelená káva neznamená nic jiného než klasická kávová zrnka typu Arabica – na rozdíl od klasických upražených zrn se ale zelená káva nepraží vůbec. To může být výhoda i nevýhoda zároveň. Typické aroma i chuť u nepražených kávových zrn nenajdete, na druhou stranu si ale zachová důležité látky.

Zelená káva a kyselina chlorogenová

Největší rozdíl v obsahu látek představuje kyselina chlorogenová, která podporuje hubnutí a zároveň snižuje pocit hladu. Samo o sobě vás ale pití zelené kávy nespasí. Pokud chcete zhubnout, je zapotřebí to vzít komplexně a zaměřit se na pravidelný pohyb i vyváženou stravu.

Výhody a nevýhody zelené kávy

Kromě částečné podpory hubnutí má zelená káva antioxidační účinky a snižuje vstřebávání tuků a cukrů ve střevech. Je potřeba ji ale doplnit dalšími aktivitami, abyste viděli žádoucí efekt. Kromě toho se musíte vzdát i typického aroma i chuti.

Zelená káva a specifická příprava

Pokud se pro zelenou kávu rozhodnete, pak při její přípravě zbystřete. Její zrnka jsou totiž mnohem tvrdší než klasická upražená zrna a mohla by tak poškodit mlýnek. Pro její umletí se doporučuje nejdříve důkladně propláchnout zrna teplou vodou a poté je nechat ve vodě odmočit pět až deset minut. Následně je umelte ve výkonném elektrickém mlýnku.

Kofein v zelené kávě

Pokud kávu pijete zejména kvůli obsahu kofeinu, u zelené kávy se jejího nedostatku nemusíte bát. Obsahuje zhruba tolik kofeinu, kolik má klasická upražená káva. Samotný kofein urychluje metabolismus a pomáhá zvyšovat sportovní výkon. Myslete ale na jednu důležitou věc. Zelená káva sice jako káva úplně nechutná, kofein ale obsahuje. Pokud byste si chtěli poté pochutnat i na klasické kávě, dejte pozor, abyste nekonzumovali více kofeinu, než je nutné a než na kolik jste zvyklí.

 TIP: Spojte příjemné s užitečným. Zakoupením zelené kávy od Mountain Gorilla Coffee podpoříte organizaci Gorilla Doctors a přispějete k záchraně horských goril.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram