Tina o roztroušené skleróze: 6 let, odkdy jsem zažila svůj životní fyzický kolaps, a zjistili mi nevyléčitelné onemocnění… Už vím, že zítřek není samozřejmost!

Tine před šesti lety zjistili nevyléčitelné onemocnění, nyní prochází životní změnou. Zpěvačka se rozhodla pro životní restart. Před šesti lety jí diagnostikovali roztroušenou sklerózu a od té doby zažívá nyní ten největší comeback.

Proč odstranila fotky z Instagramu?
Tina je v plné síle opět na scéně! nedávno překvapila své fanoušky, když ze svého Instagramu vymazala téměř všechny fotografie, aktuálně jich má na svém profilu jen šest. Lidé se začali zajímat, co se stalo, dokonce se skloňoval rozchod se zpěvaččiným mladším partnerem Karlem. Všechny fámy však Tina vyvrátila, když pro Markízu vysvětlila, že momentálně se chce věnovat více své kariéře a na Instagramu chce mít jen pěkné fotky, a tak se i na sociálních sítích rozhodla pro malý restart.

Šest let s roztroušenou sklerózou
Před šesti lety Tine diagnostikovali vážné nevyléčitelné onemocnění – roztroušenou sklerózu, následně se zpěvačka stáhla více do pozadí. V té době říkala, že se potřebovala se sklerózou „seznámit“ a zjistit, jak na všechno reaguje její tělo. Po propuštění z nemocnice přestala Tina užívat léky, které mají tlumit příznaky sklerózy – onemocnění, která napadá centrální nervový systém. „Není to o tom ignorovat nemoc. Ten chemický „koktejlík“ jsem si vyzkoušela a mně osobně to způsobovalo stav, že jsem si 3 dny opakovala, že takhle musí být lidem na heroinu. Čtvrtý den jsem věděla, že to mé tělo opravdu nepřijímá,“ uvedla v té době. Minulý rok Tina přiznala, že začala v rámci léčby užívat CBD a účinky na její organismus si neumí vynachválit.

Během posledních let Tina prošla obrovskou změnou. Musela se naučit žít s nevyléčitelným onemocněním, přičemž začátky byly velmi obtížné. V minulosti popisovala situace, kdy například neuměla zvednout na ruce ani své děti. Následně přišel rozvod se Separem.

Zpěvačka však nikdy neztrácela na optimismu. Přestože si nikdy v hlavě nestavěla vzdušné zámky, boj s nemocí nikdy nevzdávala, jen se ke všemu rozhodla postavit po svém. A zdá se, že recept na šťastný a naplněný život našla.

Uvědomuje si, že zítřek není samozřejmost
Opět se zamilovala, naplno se věnuje své kariéře, tvoří a během léta by se chtěla věnovat novému albu. Včera oslavila i své „šesté narozeniny“ – takto přistoupila k životu se roztroušenou sklerózou. Na svém Instagramu se podělila o své vzpomínky ze dne, kdy její onemocnění diagnostikovaly i aktuální pocity.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram